pondělí 16. června 2014

Muzejní noc


Sobota měla letos opravdu pestrý charakter. Nejprve pochod Avon, poté pochod pražskými muzei. Pravda, již několikrát mě monstróznost celé muzejní akce odrazovala, tlačit se někde v MHD, poté v muzeu či dokonce ještě stát fronty, to mi akci spíš dehonestuje. 
Leč zvědavost je vždy silnější než já. Jen tak se půjdeme kouknout, jak to vypadá...:-) Třeba letos výjimečně nebude fronta před Technickým ani nával v autobuse...
A stejně zase tradičně skončíme v Zemědělském...
No, nával samozřejmě byl, Zemědělské jsme ani letos nevynechali a nutno říci, že ani letos nezklamalo. Stát frontu do Technického tak tam stojíme ještě dnes...
Pak přišlo osvícení.Pojeďme do méně exponovaných lokalit, nechme většinu mačkat se v centru a najděme něco jiného. 
A převelice se povedlo.Trasa do obory Hvězda  byla lemována Muzeem populární hudby, galerií Futura a Muzeionem, Malovankou a nakonec letohrádek. Krom Hvězdy pro mě všechno novinky, zajímavé a s přijatelným počtem lidí. Obora je pak opravdický balzám na nervy, letohrádek má v sobě magickou energii, navíc se i zde (jako skoro všude) hrálo,což celý dojem jen umocňovalo. 
Nu, a druhá trasa byla přes Pelléovu vilu do Technické knihovny, která je opravdu technická. Jako v Nassa se tam na některých místech člověk cítí. 
Ta byla nabitá interaktivním programem, milými studenty, kteří prováděli, předváděli, vysvětlovali. Sama jsem netušila, že zde ochotně a rádi strávíme celé dvě hodiny. 
A sladká tečka na závěr bylo Muzeum kávy a Alchymista u nás na Letné. 
Jedenáctou muzejní noc proto hodnotím jako vydařenou akci. A za rok asi znova:-)


Na začátku letošní muzejní noci byla duha
                                               
                                          V zemědělském se hodovalo i vyhrávalo

                                       Technické vystavovalo některé exponáty i venku
 Fronta do NZM byla jako vždy neskutečná. Opravdu jen pro vytrvalce
                                           Obora Hvězda je proti tomu opravdovou oázou

                                                      Ferdinand Tyrolský opravdu uměl
                        Nejvyšší patro letohrádku jsem snad ještě neviděla. Nadchlo mě...........
                                           Krásná Bílkova socha-pomník bitvě na Bílé hoře                                        Národní technická knihovna je opravdu technická:-)

                                            Příjemní studenti nás zde seznamovali s fyzikou.............. Před knihovnou pouštěli bublifuk. Večer začal duhou a končil mýdlovými bublinami. Parádní....

3 komentáře:

 1. Zvolili jste velmi zajímavou trasu. Technická knihovna měl velmi láká. Stihli jste toho opravdu hodně, nám zabralo jedno muzeum celý večer. A to jsem se naivně domnívala, že kvůli Davidovi skončíme o něco dřív.
  Třeba na sebe příští rok konečně narazíme. Tentokrát mě davy lidí tolik nevyděsily, takže asi budu ochotná za rok zase vyrazit :-).

  OdpovědětVymazat
 2. Opravdu zajímavá akce. Když je muzejní noc tak mám zaručeně noční :o)))...jen tentokrát dovolenou, takže opět nic. Děkuji za informaci, tu šílenou frontu u NZM bych taky nestála :o)))

  OdpovědětVymazat
 3. My jsme letos začínali ve Hvězdě. Přednáška pana Jana Válka v hodovní síni byla hodně mystická.

  OdpovědětVymazat