sobota 17. května 2014

Květnová erotika v kavárně Dadap

 Květen nebo-li hezky česky máj si samozřejmě zaslouží naši plnou pozornost hlavně  co se týká mezilidských vztahů. Zasáhne i do jindy vážných historických témat v kavárně Dadap. Ne snad nějak lascivně, jak by mohl napovídat trochu zavádějící titulek, naopak, jde o téma nanejvýš zajímavé.
 A krásně nám souzní s květnovými láskyplnými dny. Naše historická talk show J totiž přivítá kurátorku Národní galerie Mgr. Moniku Sybolovou, která nás provede ikonografií obrazů devatenáctého století a odhalí nám, co tehdejší mistři a jejich publikum považovali za vrchol erotiky v obrazech, jak se mnohé věci musely rozluštit a jak my dnes už v takových obrazech žádnou erotiku nevidíme.
Jak bychom také mohli, nahé tělo je dnes i na reklamě prodávající jogurt či zdravotní ponožky, jinak to nikoho nezaujme. Hledat náznaky, dešifrovat a tušit to už dnes takřka neumíme.

Přijďte se proto poučit a pokochat obrazy devatenáctého století, které nám mohou nabídnout mnohem víc, než si vlastně dovedeme představit. A nejen v obrazech mistrů největších, jako je například celá rodina Mánesova, ale všech slavných mistrů devatenáctého století Srdečně Vás tedy zveme na květnovou erotiku v obrazech, zatím stále ještě do  Hudební kavárny Dadap ve Vysočanech poslední středu v měsíci, tedy 28. května 2014 v 19 hodin.
 Společnost v přírodě (chytání raků)

Žádné komentáře:

Okomentovat