neděle 11. září 2016

Raven slovem

je další jalní počin.Retrospektiva písňových textů z let 2016 až … 
Kniha přináší souhrn dvaadevadesáti textů rockového šansoniéra a multiinstrumentalisty Ravena. Vychází u příležitosti jeho padesátin a shrnuje jak počiny nejčerstvější, tak texty z dříve vydaných alb a ukázky z rané tvorby. Je provázena původními ilustracemi Michaely Fišerové.
V Ravenových textech najde čtenář nejen silnou poetickou obraznost a citlivou práci s bohatým jazykem, ale především výrazné příběhy. Díky tomu je kniha svébytnou básnickou sbírkou poezie schopné žít svým vlastním životem i mimo Ravenova alba a koncertní jeviště. Úvodním slovem knížku opatřil písničkář Zdeněk Vřešťál.
 „Dostáváte krásný dárek - sbírku toho nejlepšího z pera vynikajícího textaře, básníka a muzikanta,“ říká o knize Vřešťál a dodává: „Teprve vytištěné a v knižní podobě shrnuté Ravenovo dílo k nám promlouvá v celé své síle.“
Vladimír Kučera - Raven (8. 8. 1966)
Zpěvák, skladatel, textař, hráč na klávesové nástroje, kytaru, akordeon, aranžér a producent. Po svých folkových začátcích prošel skupinami Krausberry, Hubertus, Cairo, Neřež, spolupracoval s Ivanem Myslikovjanem. Má na svém kontě sedm sólových alb a dvě se skupinou Nasycen. Jako hudebník a producent se podílel na bezpočtu dalších nahrávek různých interpretů a skupin.
Žádné komentáře:

Okomentovat