Vzpomínám na dávnou dobu dětství, fázi otázek, kdy jsem, nejvíc asi na babičce, vyžadovala vysvětlení některých věcí, kterým jsem nerozuměla či se mi nelíbily. Většinou šlo o kombinaci obého, nějaký zákaz, příkaz, něco, co jsem nesměla a nechápala proč.
A oblíbeným babičky argumentem bylo: "Protože jsem to řekla.":-)
Tak s tím si dětský rozoumek moc neporadil, ale zcela jistě jsem si to zapamatovala, protože tento argument bolestivě vyplouvá na povrch, když sleduji argumentaci vlády, potažmo ministra zdravotnictví, k některým jejich "logickým" zákazům.
Budete nosit roušku, i když široko daleko není ani noha.
Proč?
Proto!
Nesmíte si koupit velikonoční dekorace (navzdory tomu, že vládou povolená květinářství je vždy měla v nabídce) .
Proč?
Proto!
Respektive: Proč? Protože jsem to řekl!
Jiný, nějaký kapku smysluplný, argument nemají.
A pak se diví, že se lidé bouří. V záplavě těchto demagogických nesmyslů totiž snadno zaniknou i ta rozumná opatření, která se svezou na vlně těch blbostí a blábolů, kterými nás vláda vytrvale zásobuje.
Protože i řada lidí, dle vzoru, že ryba smrdí od hlavy, k tomu přistoupí stejně.
Proč nedodržujete opatření?
Protože!!
Protože nechci.
Protože jsem to řekl...
Nač by hledali jiné argumenty, když hlavy pomazané k nim přistupují takto, přezíravě. Protože jsem to řekl.
Prostě taková neřešitelná přesmyčka: Proč? Protože jsem to řekl.
Z toho prostě není cesty ven...
Je to přesně, jak píšete. Já bych opravdu moc ocenila, kdyby se s námi přestalo mluvit jako s nesvéprávnýma, nebo dětma ze školky. Notabene i s těmi se mluví lépe. Já prostě potřebuju vlídné zacházení, naději a slušnost. chci toho hodně? Lenka z Ovy ps. teda ještě takovou maličkost, aby ve všech oblastech rozhodoval někdo kompetentní.
OdpovědětVymazatDobrý den, Lenko, ani s dětmi se tak dnes nemluví, jak komunikuje vláda směrem k lidem, je to dost smutné. A o kompetencích, o tom by se dalo opravdu úspěšně polemizovat.
OdpovědětVymazatDivnou dobu žijeme:-(